متفرقه

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت چیست؟ اولین قدم ساخت یک سایت برای کسب کار شما است، اما قدم گذاشتن در این راه نیز سختی های زیادی داشته

حال برفرض که شما سایت خود را ساخته اید و یا سایت توسط یک متخصص برای شما ایجاد شده ، قدم بعدی بهینه سازی سایت است.

بهینه سازی وب

به دو بخش تقسیم می شود. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گر مانند گوگل که به اصطلاح به آن سئو (SEO) هم گفته می شود و بهینه سازی سایت برای کاربران شما. هر دو  شامل اقدامات متفاوت و مشابهی هستند، اما هر دو الزامی هستند.

بهینه سازی سایت برای کاربران شما باید محتوای خود از لحاظ ظاهری، سرعت و امنیت وب سایت خود را به حد مطلوبی رسانده

 بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر چیست؟ تمامی مواردی که در سطر بالا به آن اشاره شد بخشی مهمی از سئو است، مطالب و سایت شما باید دارای یکسری فاکتورها باشد. شما یک مطلب را انتشار میدهید در صورتی که کاربران ازسایت شما و مطالب راضی باشند سایت شما یک سایت بهینه است.

کاربران چگونه سایت شما را پیدا کنند؟ باید محتوای شما برای موتورهای جستجو گر نیز بهینه باشند، در واقع موتورهای جستجوگر ( مثال گوگل ) باید تشخیص بدهند که مطلب یا سایت شما یک مطلب کاربردی برای مخاطبان بوده  وعاملی که به تشخیص مفید بودن مطالب سایت شما برای گوگل کمک کند یک عامل برای بهینه سازی سایت (سئو) است.

بهینه سازی وب برای کاربران

 سایت شما باید دارای یک مطلب مفید و کاربردی اما فقط انتشار یک مطلب مفید کافی نیست! سایت شما برای کاربرباید از لحاظ ظاهری نیزجذاب باشد. اما اگر کاربران احساس امنیت در سایت شما نکننداز سایت و مطالب شما استفاده نمی کنند.

در قدم بعدی دسترسی به سایت نیز باید آسان باشد! دسترسی به سایت شامل عواملی مانند سرعت بارگذاری سایت شما است. اگر سایت از سرعت مناسبی برخوردار نباشد کاربران هرگز از سایت شما بازدید نخواهند کرد.

منتشر کردن مطالب مفید

یک کاربر در اینترنت به دنبال رفع نیاز خود است، این نیاز می تواند یک مقاله علمی یا خبری یا… باشد! پس شما به عنوان یک وبمستر بایبهترین محتوا را در هر عرصه ای که فعالیت می کنید در اختیار کاربران قرار دهید.

در فروشگاه های اینترنتی دیگر قیمت یک محصول 1 میلیون تومانباشد، اگر شما نیز از فروشندگان همان محصول باشید و آن را با قیمت کمتری در اختیار عموم قرار دهید مسلما هجوم کاربران به سمت شما خواهد بود، شما سود کمتری در ابتدا خواهد داشت اما فروش شما از این محصول بسیار بیشتر شده

امنیت

شما به دنبال کسب درآمد و موفقیت هستید اما ممکن است اطلاعات کاربران توسط اشخاص دیگری مثال رقبای شما یا یک هکر از طریق سایت شما به سرقت برود،  در این حالت شما مقصر اصلی هستید زیرا نکات امنیتی را رعایت نکرده اید. پس امنیت نیز یکی از فاکتور های مهم بهینه سازی سایت است

ظاهر 

یک سایت ممکن است بسیار ساده اما جذاب باشد.

استفاده ازرنگ های متنوع و عکس ها و متناسب با مطالب سایت از جمله نکات مهم برای عملکرد ظاهری بهتر محتوا است، یک کاربر نباید خسته شود از خواندن مقاله شما از طرفی شما میتوانید با استفاده از تگ های هدینگ یا عنوان و قالب بندی مرتب دسترسی کاربر به مطالب خود را سریعتر کنید.

سرعت

سرعت سایت مهمترین نکته در بهینه سازی سایت شما است. وب سایت شما اگر از سرعت مطلوب برخوردار نباشد با نارضایتی کاربران مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *