دسته بندی محصولات در ووکامرس

در افزونه ی ووکامرس میتوان دسته بندی های مختلفی از محصولات را تعریف کرد. ما در این مقاله می خواهیم شما را با انواع دسته بندی محصولات در ووکامرس آشنا کنیم.

بطور کلی دسته بندی محصولات در ووکامرس به چهار دسته ساده ، متغیر و گروهی و وابسته(خارجی)تقسیم می شوند. که ویژگی های هر کدام از آنها را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

انواع طبقه بندی محصولات در ووکامرس

در دسته بندی محصولات اولین دسته محصولات ساده می باشد:

محصول ساده به چه معناست؟

به محصولی می گوییم که با یک ویژگی و یک قیمت به فروش می رسد. ( مثلا گوشی آیفون سفید رنگ با حافظه 16).

در واقع محصولی را که در سایت وارد می کنید، به صورت پیش فرض نوع ، محصول ساده است.

اگر می خواهید با طریقه ی گذاشتن انواع محصولات در ووکامرس آشنایی داشته باشید، اینجا کلیک کنید.

 

 

حالت های محصول ساده

مجازی

زمانی که شما روی گزینه ی  مجازی کلیک می کنید، به این معنی است که محصولی که قصد فروش آن را دارید به صورت مجازی و غیر فیزیکی است. برای مثال محصولات فایلی، دوره های آموزش و … که نیازی به ارسال فیزیکی کالا ندارند.

دانلودی

شما می توانید برای فروش محصولات دانلودی مانند یک pdf آموزشی از این گزینه استفاده کنید. این گزینه، به محصول شما قابلیت اضافه کردن لینک را می دهد. برای مثال زمانی که شما یک محصول مجازی مانند یک پک آموزشی را می فروشید، نیاز به اضافه کردن لینک دانلود فایل را نیز دارید.

محصولات گروهی در ووکامرس

یکی از امکانات منحصربه‌فرد ووکامرس که کاربرد زیادی در فروشگاه‌­های اینترنتی دارد، افزودن محصولات گروهی به فروشگاه آنلاین است. برخی از محصولات در فروشگاه‌­های اینترنتی هم به صورت فیزیکی و هم مجازی قابل خرید هستند، به عنوان مثال به یک محصول مانند کتاب که هم بصورت فیزیکی و هم فایل دانلودی قابل خریداری باشد، در دسته بندی محصولات، محصول گروهی گفته می‌شود. به عبارت دیگر استفاده از محصولات گروه‌بندی شده برای کالاهایی که همزمان بصورت فیزیکی، مجازی و دانلودی به فروش می‌رسند و همچنین برای محصولاتی که توسط چندین فروشنده تأمین می‌شوند، کاربرد دارد.

در دسته بندی محصولات به دسته مهمتری می رسیم به نام محصول متغیر

در ووکامرس به محصولی متغیر می گوییم که با ویژگی های مختلف بفروش می رسند. ( مثلا گوشی آیفون با سه رنگ سفید، مشکی و قرمز- با حافظه 16 و 32 – با گارانتی یکساله یا دوساله ).

وجود گزینه ی محصول متغیر در ووکامرس ، جهت ایجاد حق انتخاب برای مشتری طراحی شده است.

ممکن است یک محصول با ویژگی‌های مختلف نظیر رنگ، سایز، جنس و قیمت‌های متفاوتی عرضه شود. در این روش مشتری می‌تواند کالای مورد نظر خود را با ویژگی مورد علاقه‌اش خریداری کند. به عنوان مثال یک گوشی موبایل ممکن است در سه رنگ نقره‌ای، مشکی و آبی و با سه قیمت متفاوت ارائه شود. مشتری می تواند بر طبق سلیقه خود یکی از رنگ‌ها را انتخاب کرده و محصول را خریداری می‌نماید.

اضافه کردن محصول متغیر، خریدار را از سردرگمی برای پیدا کردن یک کالا با ویژگی‌های متفاوت بیرون آورده و تجربه خرید آسان و دلپذیری برای او فراهم می‌کند.

حالا که با انواع دسته بندی محصولات آشنا شدید به آخرین و البته کم اهمیت ترین دسته محصولات می پردازیم:

  • محصول خارجی / وابسته :

  • شما می توانید در سایت خود، محصولات سایت دیگری را هم بفروش برسانید و کسب درآمد کنید.
  • برای مثال دیجی کالا در سایت خود، محصولات زیادی را به فروش می رساند.
  • آخرین مرحله برای گذاشتن محصول در سایت ، کلیک بروی گزینه انتشار است. البته می توانید با فشردن گزینه ذخیره بصورت پیش نویس آنرا ذخیره و هر زمانی که مایل بودید آنرا منتشر کنید.