متفرقه

قالب سایت وردپرس چیست؟

قالب سایت چیست؟

قالب سایت وردپرس چیست و چرا باید به انتخاب قالب درست اهمیت بدهیم؟

 بعد از اینکه هاست مناسب وردپس انتخاب شد، مرحله بعدی انتخاب قالب سایت وردپرس میباشد که در عین جذاببیت برای بسیاری از کاربران پرتنش است، که دلیل این اتفاق هم نداشتن فاکتورهای انتخاب قالب و نکات اصلی است. با خواندن این مقاله شما را با این نکات اساسی آشنا و در نهایت شما می‌توانید با اطمینان از انتخاب خودتان لذت ببرید.

قالب سایت مشابه قفسه‌بندی فروشگاه‌ها در دنیای واقعی ترکیبی از تصاویر ، رنگ و المان‌های موجود در ‌سایت مانند دکمه‌ها که باعث می‌شود فروشگاه مرتب دیده شود.

زمانیکه شما طراحی قالب اندازه نوشته‌ها، عرض کلی صفحات و اندازه هر یک از ستون‌های سایت رامشخص کنید و زمانی که شروع به استفاده از وردپرس کنید، یک قالب آماده و پیش‌فرض برای شما آماده میباشد.ممکن است این سوال پیش بیاید با وجود این پوسته آماده چرا باید یک قالب دیگر برای سایت انتخاب کنیم؟

برای پاسخ به این سوال در مورد اهمیت قالب سایت وردپرس برای کاربران و تاثیر آن بر افزایش فروشتان اطلاعاتی قرار می دهم.

برای انتخاب قالب وردپرس به چه نکاتی توجه داشته باشیم

قالب پیش فرض وردپس به این دلیل که یک قالب ساده میباشد و ظاهر سایت را یک فروشگاه خالی به مخاطبان نشان میدهد. ممکن است هیچ جذابیت بصری برای کاربران سایت نداشته باشد و دلیلی برای ماندگاری در سایت به کاربران نمی‌دهد.

وقتی یک قرار کاری تجاری و مهم دارید، سعی می‌کنید ظاهری آراسته تر از همیشه داشته باشید و سایت شما حکم نماینده قوی از طرف شما در یک کارتجاری مهم را دارد که روزانه هزاران نفر با سلیقه های گوناگون با آن ملاقات کرده، بنابراین  ظاهری آراسته و قابل‌ قبول نیاز دارید.

زمانی در اینترنت ،فروشگاهی را راه‌ اندازی می‌کنید، همانند تاسیس یک فروشگاه در پر رفت ‌و ‌آمد‌‌ترین و بهترین نقطه شهر میباشد و چون مشتریان شما گروه های مختلف با سنین مختلف تشکیل داده اند، همچنین در فضای مجازی سطح دانش و سواد تمام کاربران به یک اندازه نیست.

هوشمندانه انتخاب کنید.

انتخاب یک قالب هوشمندانه باعث میشود که هرکاربر با هر سطح سواد و دانشی با سایت شما ارتباط برقرار کند. باید مانند قفسه‌های یک فروشگاه، قالب سایت بصورت منظم در اختیار تمام کاربران قرار دهید. کاربران زمان حضور در سایت فارغ از اینکه در چه سطح و دانشی هستند، باید براحتی در سایت شما گردش کنند و محصولات و خدمات  مورد نیازشان را با با کمترین سرگردانی پیدا کنند. باید حداکثر۳ کلیک فاصله دیدن و انتخاب محصول تا خرید از سایت باشد.

در نظر داشته باشید قالب های آماده ای که از سایت های ایرانی تهیه میکنید به دلیل عدم رعایت حق کپی رایت (عدم پرداخت حق نویسنده قالب) از قالب های نال شده استفاده می کنند لذا در ادامه کار که قالب در سایت بارگذاری شد دچار مشکلات متعددی می شود. پس پیشنهاد ما این برای رفع این مشکل این  است:

  • از قالب های اورجینال استفاده شود (این روش کمی هزینه بر است چون باید به دلار پرداخت شود)

قالب را خودتان داشته باشید (اگر در زمینه برنامه نویسی سررشته ندارید این کار را به گروه طراحان سیستم واگذار کنید) ما نیاز سنجی میکنیم سپس قالب را برمبنای خواسته های شما طراحی میکنیم. برای اینکار فرم درخواست مشاوره را پرکنید و نیاز خود را به ما اعلام کنید، کارشناسان طراحان سیستم با شما تماس خواهند گرفت.

طراحان سیستم قالب ها را خودش طراحی می کند و از قالب های آماده و یا نال شده به هیچ عنوان استفاده نمیکند.

نقش رنگ‌بندی بر میزان فروش

رنگ یکی از مهمترین عناصر در بازاریابی است و تاثیر زیادی هم داشته. تاثیر رنگ‌بندی بر فروش و موفقیت وب سایت مانند استخدام یک فروشنده کاربلد میباشد. سایت فروشنده حرفه‌ای نیست که با حضور مشتریان از  جادوی کلمات و فن‌بیان استفاده کند و باعث فروش محصولات شود. در روانشناسی، رنگ تاثیر زیادی در تصمیم‌گیری و خلق‌وخو کاربران دارد و این استفاده از عناصر طراحی سایت در ایجاد تغییرات هیجانی برای بازدیدکنندگان سایت موثر میباشد.

رنگ مهم‌ترین عنصری میباشد که بر ذهن مخاطب تاثیر گذار و باعث جذب یا پس زدن مشتری در ثانیه‌های اول ورود به سایت میشود. سعی کنید رنگ سازمانی خود را برای قالب سایت خود نیز داشته باشید.

در دست گرفتن تصورات مخاطب

۹۵ درصد تصورات مشتریان از محصولات در نیم ثانیه، با دیدن ظاهر سایت در ذهن آنها شکل میگیرد.
و بیشتر آن ها، سایت را برمبنای قالب و ظاهر ارزش‌گذاری می‌کنند.

ماندگار کردن مشتریان

سرعت دسترسی به اطلاعات در اینترنت، باعث میشود کاربران بخواهند در سریع‌ترین زمان خدمات و محصولات مورد نیازشان را در سایت پیدا کنند این درصورتی است که ۸۰ درصد کاربران زحمت جستجو در سایت رابه خودشان نمی‌دهند و امکاناتی که می‌خواهند در دسترس نباشد بسرعت سایت را ترک کرده آن زمان اهمیت انتخاب یک قالب استاندارد با توجه به سلیقه مخاطبان را درک می‌کنید.

نترسید! لازم به طراح گرافیک حرفه‌ای بودن نیست برای انتخاب بهترین قالب در وب سایت‌ وقت آن رسیده که یک ظاهر خوب و حرفه‌‌ای برای وب سایت‌ انتخاب کنید. از مشاوره رایگان طراحان سیستم استفاده و همچنین میتوانید از نمونه کار های موفق ما بازدید کنید.

امکانات سایت فروشگاهی

نقشه راه برای انتخاب صحیح قالب سایت وردپرس

در این بخش مواردی گفته میشود که که با توجه به آنها بهترین قالب را برای وب سایت‌تان انتخاب و با در نظر گرفتن این موارد درباره قالب سایت ذهن شما به یک تصویر واضح تبدیل و براحتی در بین هزاران طرح و قالب، انتخاب درستی داشته باشید.

۱راه‌ اندازی وب سایت برای کسب و کارتان

در انتخاب قالب سایت اولین و مهم ترین مسئله، وب سایت است. اگر بی فکر قالب انتخاب شود ممکن است با بی‌نهایت قالب جذاب مواجه می‌شوید که در اینصورت می خواهید ایده کار‌تان را برای استفاده کردن از آنها تغییر دهید!
هر وب سایت ویژگی‌های خاصی داشته و شما نمی توانید برای یک وب سایت تجاری از قالب بلاگ شخصی استفاده کنید. قالب سایت باید همانند یک فروشگاه قابلیت فیلتر کردن محصولات یا دسته‌بندی آن ها بر اساس قیمت یک برند خاص و موارد دیگر را داشته باشد.

۲ در نظر گرفتن بودجه خود

یک قابلیت خاص وردپرس تغییر قالب سایت، بدون تاثیر بر محتوای سایت میباشد. اگر بودجه در شروع کار کم و محدود است تلاش کنید بهترین قالب رابر اساس بودجه خود انتخاب کنید دراینصورت در آینده یک قالب بهتر می توانید بخرید و یا قالب مخصوص خودرا سفارش دهید. البته این نکته وجود دارد که سادگی تغییر قالب در وردپرس اینگونه نیست  که شما اجازه زیاده‌روی داشته و بتوانید در فاصله زمانی کوتاه انواع مختلف قالب را روی سایت امتحان کنیدچون سبب از دست دادن مشتریان‌تان میشود.

۳زمان برای انتخاب قالب

اگر بخواهید برای راه‌ اندازی وب سایت‌تان بسرعت یک قالب انتخاب و منتظر مشتری و کسب در آمد باشید در صورتیکه قالب شما نیازهای شما و کاربران ‌را پوشش ندهد، اضافه‌کردن ویژگی‌های جدید به آن دشوار است و زمان زیادی هدر میرود. همینطور سبب ایجاد نارضایتی در مشتریان میشود.

بنابراین بخاطر نتیجه‌ گیری فوری، در انتخاب کردن قالب عجله نکنید. به‌اندازه‌کافی وقت بگذارید و در مورد ویژگی‌های یک قالب‌ مناسب تحقیق کنید.

۴قالب‌های انعطاف‌پذیر

برخی از قالب‌ها خاصیت تغییر در رنگ‌بندی و سفارشی‌سازی و نوع نمایش را دارند.اگر قالب شما مشابه پوسته سایت رقبای شما باشدآیا فایده‌ای برایتان دارد؟ فقط به کاربران اعلام می‌کند که یک کپی از سایت رقیب هستید؛ اگر هزاران ایده جدید و خاص هم داشته باشیدیه این نکته دقت کنید که ظاهر سایت اولین تاثیر را در ذهن مشتریان می گذارد.

بنابراین بهتر است قالب سایت وردپرسی که انتخاب میکنید امکان شخصی‌سازی را داشته که بعنوان یک کپی دست دوم که حرفی برای گفتن ندارد؛ نباشید.

۵–  قالب واکنش‌گرا

قالب شما باید واکنش گرا باشد یعنی سایت شما باید در تمام دستگاه‌ها مانند تبلت ، موبایل ، کامپیوتر ،لپ تاپ ،رومیزی و حتی تلویزیون به بهترین شکل نمایش داده شود.

نمایش سایت باید بر مبنای سایز نمایشگر کاربر استاندارد باشد و اندازه تصاویر ،نوشته‌ها ، دکمه‌ها و سایر المان‌های صفحه متناسب شوند. واکنش‌گرایی یک اصل مهم است که اگر سایتی از آن پشتیبانی نکند صد‌در‌صد شکست خواهد خورد.

۶ قالب سایت و پشتیبانی توسط طراحان

یک قالب نیاز به خدمات پشتیبانی دارد. خصوصا در صورت تازه کار بودن حتما نیاز به پشتیبانی و بحث مشاوره دارید. اگرچه تمام افراد با تجربه بالا هم بدنبال یک تیم پشتیبانی قوی و حرفه‌ای هستند. مطمئن شوید که قالب مورد نظر‌تان توسط تیم طراحان پشتیبانی و در مورد هزینه آن هم تحقیق و بررسی کنید.

در ایران قالب‌ها با شش ماه تا یکسال پشتیبانی رایگان ارائه و بعد از گذشت این زمان باید هزینه جداگانه‌ای پرداخت شود.

اما شرکت طراحان سیستم پشتیبانی رفع باگ را مادام العمر گارانتی خواهد کرد.

دیگر نگران نباشید بهتر است شما به ظاهر سایت فکر کنید تا به نوع قالب و رنگ بندی آن و بقیه کار را به ما بسپارید.

اگر احساس نیاز میکنید که داشتن وب سایت نجات برای آینده شغلی شما خواهد بود یک کاغذ بردارید و به پرسش های زیر پاسخ دهید.

چرا باید مشتری از من خرید کند؟

نقاط اوج کار من چیست؟

نقاط ضعف کار من چیست؟

دوست دارید رنگ بندی وب سایت من چه رنگی باشد؟

پیشنهاد میکنیم چندین وب سایت ببینید و از انها الگو برداری کنید و ظاهر سایت خود را در ذهنتان ترسیم کنید و بقیه کار را به ما بسپارید، ما حتی نقاشی که شما روی کاغذ کشیده اید را میتوانیم به یک وب سایت خوب و استاندارد تبدیل کنیم پس رویاتو بساز، پیاده سازیش با ما

انتخاب قالب آماده یا طراحی قالب، مسئله این است!

قالب‌های از‌ پیش ‌آماده متعددی برای وردپرس وجود دارد که فقط لازم است سری به فروشگاه‌های اینترنتی قالب وردپرس زده و پوسته را انتخاب کنید. اگر طرحی در ذهن دارید و  از یک طراح قالب وردپرس بخواهید آن را برای شما طراحی کند.

وردپرس سیستم مدیریت محتوای قدرتمندی هست که بخاطر استفاده زیاد کاربران، طراحان زیادی مشغول به طراحی ‌قالب برای آن میباشند. در ایران طراحان حرفه‌ای کم نیستند. اما نکته‌ای مهم این است که آیا ما از قالب آماده استفاده کنیم و یا قالب مخصوص به خود را سفارش و طراحی کنیم ؟

سفارش دادن قالب یا استفاده کردن از قالب‌های آماده ؟

مورد به میزان بودجه و خواسته‌های شما ارتباط دارد. چون با مراجعه به فروشگاه‌های ارائه‌دهنده قالب وردپرس یک پوسته ایده‌آل و مناسب خود را ممکن است پیدا کرده که نیاز به تغییرات هم نداشته و با هزینه ‌کم آن را بتوانید خریداری کنید.

نکته این است که حتی با انتخاب منعطف‌ترین قالب‌های از پیش آماده شما نمی‌توانید تغییرات زیادی را در آنها ایجاد کنید. به همین دلیل باید قالبی را انتخاب کرد که نیازهای اساسی و مهم را دقیقا بر اساس آنچه که نیاز دارید پوشش دهد.
در‌صورتیکه ایده تازه‌ای داشته و یا قالب‌های آماده خواسته‌های شما را پوشش دهد با ما در میان بگذارید تا قالب مورد نظرتان را بسازیم.

در صورتی که سوالی دارید میتوانید در بخش نظرات در پایان همین صفحه از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *