محصول متغیر در ووکامرس

همانطور که می دانید محصولاتی که ما در سایت خود قرار می دهیم، دسته بندی مختلفی دارند. که محصول متغیر یکی از آنهاست.

برای دیدن انواع دسته بندی محصولات در ووکامرس اینجا کلیک کنید.

محصول متغیر به محصولی می گوییم که چند ویژگی داشته باشد. این محصولات دارای رنگ بندی یا سایزبندی مختلفی هستند. با استفاده از این قابلیت ووکامرس می توانید رنگ ها یا سایزهای مختلف یک محصول را انتخاب کنید و با توجه به آن، قیمت و تصویر محصول را تعیین کنید.

برای اینکار باید ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید. در ستون سمت راست روی گزینه ی “افزودن محصول جدید” کلیک کنید.

افزودن محصول جدید

 

سپس در قسمت اطلاعات محصول کلیک کنید. برای ایجاد حالت متغیر برای یک محصول، باید آنرا از حالت «محصول ساده» به«محصول متغیر» تغییر دهید.

 

محصول متغیر

 

با این کار تب متغیر نیز به تب هایی که نمایش داده می شوند، اضافه خواهد شد. بعنوان مثال با حالت “محصول متغیر” می توان چند قیمت برای یک محصول در ووکامرس تعریف نمود.

حالا باید برای محصولات خود ویژگی اضافه کنید. برای این کار روی گزینه «ویژگی ها» کلیک کنید تا مانند تصویر زیر تنظیمات آن برای شما نشان داده شود.

 

ویژگی های محصولات

سپس مطابق شکل روی گزینه ی “سفارشی سازی ویژگی های محصول ” کلیک کنید.

 

در این قسمت از گذاشتن محصول متغیر در سایت، شما می توانید ویژگی هایی رو که دوست دارید (مثل رنگ بندی) اضافه کنید. همانطور که در تصویر هم می بینید دو گزینه ی “نمایش در برگه ی محصول” و  “استفاده برای متغیرها”  وجود دارد که شما باید با توجه به چیزی که می خواهید آن را تیک دار کنید. و در آخر روی گزینه ذخیره ویژگی ها کلیک کنید.

با همین روش می توانید ویژگی های دیگری مثل سایز و قیمت و … هم به محصولاتتان اضافه کنید.

گذاشتن تصویر محصول متغیر

در این قابلیت نیز میتوانید برای هر رنگ بندی عکس متفاوت و همچنین قیمت گذاری متفاوت نیز داشته باشید.
به عنوان مثال فکر کنید شما در محصولات خود گوشی آیفون دارید و همانطور که می دانید در برخی مواقع رنگ گوشی در قیمت آن نیز موثر است. پس با این قابلیت می توانید برای هر رنگ بندی عکس مختص به محصول و همچنین قیمت ثابت و یا حتی قیمت ویژه نیز قرار دهید.