آموزش قبل از طراحی سایت

مزایای افزونه پیامکی ثبت نام کاربران برای سایت

مزایای افزونه پیامکی ثبت نام کاربران برای سایت

افزونه ثبت نام پیامکی کاربران

افزونه ثبت نام با شماره موبایل یکی از کاربردی‌ترین افزونه‌های سایت‌ها محسوب می‌شود که علاوه بر تسهیل روند ثبت‌نام کاربران، در بهبود تجربه کاربری، افزایش تعامل، افزایش نرخ تبدیل و سایر فاکتورهای مهم تاثیرگذار است. تا قبل از توسعه چنین ابزارهایی، کاربران با فرم‌های ثبت‌نام طولانی یا فرم‌هایی با فیلدهای زیاد جهت درج اطلاعات و نهایی کردن ثبت‌نام مواجه بودند.

به همین خاطر این نیاز احساس شد که باید روشی برای کوتاه کردن مسیر ثبت‌نام کاربران به وجود بیاید. به این ترتیب افزونه‌های ثبت‌نام به کمک شماره موبایل توسعه پیدا کردند و نتایج مثبت قابل قبولی را نیز به همراه داشتند.

افزونه‌‌ های پیامکی انواع مختلفی دارند مثل دیجیتس،وردپرس،تکستلر،ویرا و … که می توانند عضویت را در سایت شما ساده کنند و تعامل کاربر با سایت شما را افزایش دهند.

کاربرد افزونه ثبت نام با شماره موبایل

امروزه وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که برای دسترسی به امکانات کامل، پیگیری سفارشات و کلیه تعاملات با وب‌سایت از کاربران درخواست عضویت دارند. اما مشکل از جایی شروع می‌شود که ثبت‌نام کاربر در سایت منوط به سپری کردن پروسه طولانی و پیچیده و پر کردن فیلدهای زیاد فرم ثبت‌نام باشد. در این حالت احتمال اینکه کاربران از ثبت‌نام خود منصرف شوند بالاست. از طرفی بسیاری از کاربران سردرگم خواهند شد که برای هر وب‌سایت چه پسوردی در نظر گرفته‌اند که مدیریت آن‌ها دشوار خواهد بود.

هر چند افزونه‌هایی برای مدیریت پسورد و اطلاعات ورود به وب‌سایت وجود دارد؛ اما چون از لحاظ ایمنی امکان وجود مشکل وجود دارد و  همچنین مشکل فرم‌های خسته کننده ثبت‌نامی پابرجاست، راه حل قطعی و مؤثری به نظر نمی‌رسند. البته افزونه ورود با پیامک جهت ثبت‌نام و ورود به حساب کاربری این ایراد را به خوبی حل کرده است.

به کمک این افزونه‌ها کاربران می‌توانند به راحتی با وارد کردن شماره موبایل برای ثبت‌نام پروسه به صورت کامل را به انتها برسانند. در دفعات بعدی با وارد کردن شماره موبایل می‌توانند رمز یکبار مصرف (OTP) دریافت کرده و خیلی سریع و بدون نیاز به حفظ کردن پسورد وارد وب‌سایت شوند.

در ادامه بیشتر در مورد مزایای این نوع افزونه‌ها صحبت می‌کنیم تا با ضرورت استفاده از آن‌ها برای کاربران بیشتر آشنا شوید.

  • ثبت‌نام‌های واقعی

ثبت‌نام کاربر با شماره موبایل این سیگنال را ارسال می‌کند که تمامی اطلاعات واقعی هستند چرا که ثبت‌نام با ایمیل از طریق ایمیل‌های فیک هم امکان‌پذیر است. از طرفی وقتی داخل فرم ثبت‌نام، فیلد شماره موبایل در کنار ایمیل وجود دارد، شاید بسیاری از کاربران حاضر نباشند اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارند. بنابراین این افزونه‌ها نه تنها پروسه ثبت‌نام را کوتاه‌تر می‌کنند، بلکه با دریافت شماره موبایل به شما اطمینان می‌دهند که کاربران واقعی هستند و می‌توانید از اطلاعات آن‌ها برای تبلیغات هم استفاده کنید.

  • حذف پروسه بازیابی پسورد یا رمز عبور

احتمال اینکه کاربران رمز عبور خود را فراموش کنند بالاست، بنابراین در چنین مواقعی درخواست فراموشی رمز عبور را انتخاب خواهند کرد؛ اما به کمک افزونه ثبت‌نام با شماره موبایل، هر بار رمز یکبار مصرف ارسال می‌گردد و نیازی به حفظ کردن و ذخیره رمزهای عبور نیست. بنابراین عملا فراموشی پسورد و درخواست بازیابی نیز حذف خواهد شد.

  • کوتاه و سریع شدن پروسه ثبت‌نام کاربران

ثبت‌نام‌هایی که با وارد کردن ایمیل انجام می‌شوند طولانی و خسته‌کننده هستند. در ابتدا کاربر باید فیلدهای مختلف از جمله آدرس ایمیل را پر کند. سپس کاربران باید تب جداگانه در مرورگر خود باز کنند و به دنبال ایمیل تأییدیه باشند؛ اما این ابزارها کل فرایند ثبت‌نام را دو مرحله‌ای کرده‌اند. در مرحله اول کاربران شماره موبایل خود را وارد می‌کنند و در مرحله بعدی رمز عبور یکبار مصرف را در کادر مربوطه وارد کرده و ثبت‌نام خود را تکمیل می‌کنند و در دفعات بعدی با طی کردن همین پروسه وارد وب‌سایت و حساب کاربری خود خواهند شد.

  • امنیت بیشتر

رمزهای یکبار مصرفی که در این مدل ثبت‌نامی‌های کاربران به شماره موبایل آن‌ها ارسال می‌شود، پس از وارد شدن در کادر مربوطه یا اتمام تایمر از اعتبار ساقط می‌شوند. در این حالت امکان هک‌شدن و لورفتن اطلاعات حساب کاربری بسیار پایین و نزدیک به صفر است. بنابراین طبیعی است که کاربران نسبت به استفاده از چنین فرم‌هایی تمایل بیشتری داشته باشند.

  • زمینه ساز ارتباط ساختن با مشتریان

با توجه به اینکه به کمک افزونه ثبت‌نام با شماره موبایل، شماره تماس مشتریان دریافت می‌گردد، این شماره تماس در داشبورد مربوطه وب‌سایت ذخیره می‌شود. بنابراین پل ارتباطی معتبر و قابل اطمینانی شکل می‌گیرد که زمینه‌ساز حفظ ارتباط به کمک نرم افزارهای CRM و یا ارتباط برقرار کردن مجدد در کمپین‌های تبلیغاتی پیامکی خواهد شد.

استفاده از چنین ابزارهایی به دلیل مزایای گفته‌شده هم برای کاربران و هم صاحبان کسب‌وکارها کاملا مفید و سودمند بوده و دلیل کافی برای استفاده از آن‌ها در اختیار گذاشته است.
افزونه ثبت‌نام با شماره موبایل یکی از کاربردی‌ترین پلاگین‌ها و قالب‌های فروشگاهی است. این پلاگین‌ها با هدف کوتاه کردن و البته ساده‌تر ساختن روند ثبت‌نام کاربران و کاهش تعداد فیلدهای ثبت‌نامی طراحی و توسعه پیدا کرده‌اند که در کنار این قابلیت، امکانات بسیار زیاد دیگری هم دارند.