آموزش قبل از طراحی سایت

کلودفلر چیست و چه تاثیری در وب سایت دارد؟

کلودفلر چیست و چه تاثیری در وب سایت دارد؟

آنچه درمورد کلودفلر باید بدانیم

کلودفلر با شعار ساخت اینترنتی بهینه تر و امن تر، اقدام به سرویس دهی در سراسر جهان کرده و به کمک شبکه ای از سرورهای قدرتمند، بارگزاری، امنیت و بهینه سازی سایت ها را تسریع بخشیده، تا کاربران کیفیت بالاتری از دسترسی به شبکه جهانی اینترنت را تجربه کنند.

به عبارتی ساده، کلودفلر واسطه ای بین سایت و کاربر میباشد که هم امنیت سایت و هم سرعت سایت را افزایش میدهد.

کلودفلر و افزایش امنیت سایت

شبکه تحویل محتوا یا CDN که مختصر شده «Content Delivery Network» است. متشکل از مجموعه ای از سرورها است. که در چند نقطه از جهان وجود دارند و با هم در ارتباطند. وقتی وب سایتی از CDN استفاده می کند، اطلاعات سایت در این شبکه به صورت بهینه شده، ذخیره می شود و زمانی که کاربری درخواست ورود به سایت را در مرورگر اجرا می کند. این بار به جای اینکه درخواست، مستقیما توسط وب سرور سایت اجرا شود، نزدیکترین سرور CDN از نظر جغرافیایی به کاربر به این درخواست پاسخ داده و در سریع ترین زمان محتوای سایت به نمایش در می آید.

این سرویس تاثیر بسیاری در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در سایت هایی با ترافیک بالا دارد. همیشه رضایت کاربران، مورد توجه موتورهای جستجو، برای رتبه بندی سایت ها بوده و سرعت بارگزاری سایت، می تواند معیار خوبی برای رتبه بندی باشد!

با راه اندازی سرویس کلود فلر برای وب سایت، هر درخواستی که به طرف سایت ارسال شود، از فیلتر Cloudflare عبور کرده و اگر روبات یا هکری، قصد خراب کاری در سایت شما را داشته باشد، توسط فایروال های قدرتمند این سرویس، شناسایی و مسدود می شود. به طوری کلی می توان گفت زمانی که ترافیک یک سایت، از فیلتر های کلود فلر عبور می کند. از هر گونه سو استفاده و حمله سایبری مصون می ماند.

نکتهزمانی که از سرویس کلود فلر استفاده می کنید. در ساختار سایت، هیچ دخل و تصرفی صورت نمی گیرد و تنها ترافیک سایت، از فیلتر این سرویس عبور می کنند.

کاهش زمان لود سایت با cloudflare

به وسیله ی قرار گرفتن محتوای static وب سایت شما بر روی کلودفلر زمان لود وب سایت برای تمامی بازدید کنندگان کاهش می یابد. محتوای static شامل قسمت هایی از یک صفحه ی وب می باشند که اغلب تغییر نمی کنند : همانند javascript ها ، css ها و تصاویر.از آنجایی که اکثر کاربران از سایت هایی که زمان لود بالایی دارند دوری می کنند، بدین ترتیب بازدیدکنندگان وب سایت شما افزایش پیدا خواهند کرد و بازدیدکنندگان زمان بیشتری را برای بررسی وب سایت شما خواهند گذراند. همچنین با توجه به تراکم جغرافیایی بالای دیتاسنتر کلودفلر زمان لود وب سایت برای بازدیدکنندگان حتی در صورت وجود فاصله ی زیاد تا سرور اصلی به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

مزایای استفاده از کلودفلر چیست؟

توجه داشته باشید: اگر شما صاحب سایت هستید استفاده از CDN گزینه بسیار خوبی برای شماست ولی اگر توسعه دهنده وب هستید نباید از CDN استفاده کنید چون باعث کش شدن فایل های شما می شود و نمی توانید هر لحظه تغییراتی که اعمال کردید را مشاهده کنید

مزایای استفاده از کلودفلر عبارتند از:

بهینه سازی در مصرف پهنای باند سایت

فشرده سازی فایل های  اجرایی Java Script، CSS و HTML

کم شدن حجم تمامی فایل ها بر پایه IMG

جلوگیری از ارسال درخواست های ناسالم مانند DDOS Protection و SQL Injection

امکان بررسی و آنالیر پهنای باند مصرفی

ارسال پاسخ سریع به کاربران و در نتیجه لود سریع سایت

لود بالای همیشگی سایت زیر سایه قابلیت Always Online

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *