آموزش قبل از طراحی سایت

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو – بهینه سازی سایت

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو را میتوان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد. سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

بهینه سازی سایت یا سئو سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود.

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

بعد از اينکه سئوبراي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را شروع کرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد. زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک صفحه است.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا سئو به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • باعث ایجاد برند می شود.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث میشود وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شود.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.

بسیاری از ما می پرسند که آیا خودم می توانم کار سئوسایتم را انجام بدهم. خاطر نشان می شوم ، سئو نه تنها ساده نیست، یکی از پیچیده ترین و پر ابهام ترین روش های دیجیتال مارکتینگ است. سئو نیاز به تجربه و دانش بالا دارد. سئو دانستن یک یا دو نکته نیست که با دانستن آن بتوانیم ادعا کنیم که سئو بلد هستیم یا از آن جواب می گیریم.

بسیاری از افراد و مجموعه هایی که تجربه و دانش سئو در حد یک تا دو سال را هم دارند، نمی توانند پروژه های سئو متوسط و بزرگ را انجام بدهند. یک سئوکار حرفه ای علاوه بر دانش بالا که هر روز آنرا به روز می کند، تجربه و شیکیبایی را در مدت طولانی کار خود کسب کرده است. اینان کسانی نیستند که در مورد سئو صحبت می کنند ، کسانی هستند که از سئو جواب می گیرند و کاملا برایشان روشن است که کدام کار چه نیتجه ای در بر دارد.

سئوی مناسب زمان زیادی می برد. در دنیای امروز، زمان واقعاً پول است. شما می توانید زمان زیادی را صرف انجام آن خودتان کنید یا برای انجام آن به کسی پول بدهید اما قطعا رایگان نیست.

بجای سئو از چه روش دیگری استفاده کنم؟

این خیلی خوب است که شما از روش های افزایش بازدید استفاده کنید، اما مطمئن باشید SEO هیچ جایگزینی ندارد. علیرغم زمانبر بودن ، روشی منحصر بفرد و عالی است.

سئو یک مزیت برای مشاغل کوچک است، افراد و مشاغل کوچک، با سئو ارزان و هزینه های بسیار پائین می توانند به درآمدهای بالا برسند و رشد کنند.