آموزش قبل از طراحی سایت

پشتیبانی آنلاین (با واتساپ) چه کاربردی دارد؟

پشتیبانی آنلاین (با واتساپ) چه کاربردی دارد

سیستم پشتیبانی آنلاین(با نرم افزار واتساپ) چیست؟

سیستم پشتیبانی آنلاین، قابلیتی برای ارسال و دریافت پیام‌های اینترنتی، گفتگوی آنلاین، تماس تلفنی و موارد دیگری است که برای پاسخگویی و کمک رسانی به کاربران آنلاین در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات، طراحی و ایجاد شده است. در واقع پشتیبانی آنلاین به کاربران کمک می‌کند تا به صورت آنلاین به مطالب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. این روش مورد استفاده وب سایت‌ها، انواع مشاغل و کاربران قرار دارد.

پیام رسان‌ اینترنتی واتساپ (WhatsApp) از ابزارهایی است که در سال‌های اخیر، با توجه به گسترش اینترنت و نرم افزارهای موبایل مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است. این ابزار سهم قابل توجهی از مسیرهای ارتباطی میان کسب و کارها و مشتریان را به خود اختصاص داده‌. چرا که این نرم افزار معمولا بر روی موبایل اکثر افراد در دسترس هست. بنابراین از ابزارهای پر مخاطب در حوزه پشتیبانی آنلاین به شمار می‌رود.همچنین طبق آماری که ارائه شده 58% کاربران با موبایل  و 42% آنها از طریق دسکتاپ وارد سایت موردنظر خود میشوند.

پشتیبانی چت آنلاین با واتساپ

اهمیت سیستم پشتیبانی آنلاین چیست؟

می‌توانیم بگوییم مهم‌ترین بخش سازمان که باعث جذب و افزایش مشتریان می‌شود، بخش پشتیبانی یا Support است. این بخش می‌تواند با ارائه خدمات پشتیبانی Online در مورد محصول ارائه شده، پاسخگوی تمام نیازهای کاربران خود باشد.

به همان اندازه که کیفیت محصولات و خدمات شما مهم است، سیستم پشتیبانی آنلاین نیز اهمیت دارد. پاسخگویی به سوالات و ابهامات مشتریان و حل مسائل و مشکلات آنان در کم‌ترین زمان و با بهترین کیفیت، دلیل پیشرفت و موفقیت شرکت‌های بزرگ است.

سیستم پشتیبانی آنلاین به صورت‌های مختلف از جمله گفتگوی آنلاین (چت)، ارسال تیکت (سیستم مکانیزه ارتباط با مشتریان از طریق ارسال و دریافت ایمیل)، تماس تلفنی و… قابل ارائه است. با وجود سیستم آنلاین پشتیبانی، کاربران می‌توانند ضمن برقراری ارتباط با بخش یا واحد مورد نظر، سوالات، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

 
 

بررسی مزایا و معایب نرم افزارهای سیستم پشتیبانی آنلاین (اختصاصی) و پیام رسان‌ واتساپ

مزایا و معایب استفاده از چت آنلاین (اختصاصی):

مزایا:
در هر پلت فرمی که باشد (موبایل ،لپتاب و…) قابل اجرا می باشد.
 
کاربر می تواند ایمیل را بصورت اختیاری وارد نماید.
 
 معایب:

بعد از مدتی چت پاک میشود.

شماره همراه در چت اختصاصی قابل رویت نمی باشد.

مزایا و معایب استفاده از پیام رسان های اینترنتی(واتس اپ)

مزایا:

شماره همراه کاربر قابل رویت می باشد (جهت اطلاع رسانی همگانی شامل تخفیفات، جشنواره و …)

چت قابل نگهداری نامحدود می باشد(مگر بصورت دستی پاک شود)

معایب:

برای استفاده از این چت باید هردوطرف مکالمه دارای این اپلیکیشن باشند.

قابلیت دریافت ایمیل را ندارد.