آموزش قبل از طراحی سایت

هر آنچه که باید درمورد طراحی ریسپانسیو بدانیم.

هر آنچه که باید درمورد طراحی ریسپانسیو بدانیم.

ریسپانسیو در فارسی به معنای واکنش گرا بودن سایت شناخته می شود. در واقع ما نمیتوانیم پیش بینی کنیم کاربران ما در چه پلتفرمی وارد سایت می شوند.

نکته منظور از پلت فرم موبایل، تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر رو میزی و یا تلویزیون هوشمند می باشد.

اگر دقت کنید ابعاد صفحه نمایش در هر  پلت فرم متفاوت است و یکی از مهمترین ویژگی های سایت طراحی شده دقت به نوع طراحی ریسپانسیو در تمام ابعاد است.

آنچه در این مقاله میخوانیم:

چرا ریسپانسیو؟

اگر چه طراحی اختصاصی از انواع انتخاب های اختیاری برای سایت محسوب می شود اما تاکید میگردد اگر به فکر توسعه درست و حساب شده در فضای مجازی و طراحی وب سایت خود هستید این گزینه را برای طراح مطرح نمایید.

طراحان وب سایت همواره موظف هستند در هر چهار پلت فرم موبایل تبلت دستکتاپ و تلویزیون طراحی را کنترل و المان هارا به بهترنی شکل پیاده سازی نمایند.

در نظر داشته باشید طراحی ریسپانسیو باعث می شود چشم کاربر خسته نشده و موضوع مطرح شده چه می خواهد مقاله باشد و چه محصول و مشخصات محصول تا انتها خوانده و در نهایت منجر به افزایش فروش هوشمندانه شما گردد.

در موبایل نظر داشته باشید بنر ابتدایی سایت را زیاد از حد بزرگ نکنید چرا که کاربر سایت با دیدن بنر اولیه به موضوع سایت پی می برد همچنین باید تمامی المان ها در بهترین حالت در دسترس کاربر قرار بگیرد و کاربر به مقصد نهایی که همان مقصد نهایی شماست (فروش) منجر شود.

تست ریسپانسیو سایت

وب سایت های زیادی هستند که میتواندد سایت شمارا برسی نموده و گزارش آنرا یا به صورت ایمیل ارسال و یا همان لحظه به شما نشلن دهند از بهترین نوع این ابزار خود گوگل سرچ کنسول است که میتواند به بهترین حالت سایت را رصد کرده و در لحظه با شما گزارش دهد.

برای نمایش تست ریپسانسیو سایت اینجا کلیک کنید.